Ana sayfa Bilgi & Haber Medyum Nedir?

Medyum Nedir?

45
0
PAYLAŞ

Medyum Nedir?

Medyum, orta, ara anlamlarına gelen meydan, medyan kelimeleri ile aynı köke sahiptir. Medyum, aracı anlamında kullanılmaktadır. Ruh ötesi deneylerinde ruhlarla insanlar arasında aracılık ettiğini öne süren kimse medyum olarak bilinmektedir. Fakat bu ruhlarla temas olmaktan çok cinlerle temasa geçerek yapılan işlerden ibarettir.

Doğuştan gelen ya da sonradan da kazanılabilen ilim ve irfan yoluyla bazı üstün yeteneklere sahip olan kişilerin ya da paranormal özelliklere haiz kişilerin bu alanda cinlerle irtibata geçme yeteneğini büyü ve büyücülükle ilgili işlerde kullanması medyum tarifini meydana getirmektedir. Altıncı his bakımından da oldukça kuvvetli bir özelliğe sahip olan medyum daha çok cinler alemi ile ilgili derin bilgilere sahiptir.

Medyum Ne İş Yapar?

Medyum, büyü ve büyücülükle ilgili işler yapmaktadır. Bilinç ve bilinç altı çalışmaları, zihin kontrolü, trans hali, meditasyon, bağlama, çözme, iradeyi kontrol etme büyülerini de yapma yeterliliğine sahiptir. Medyum, tılsım, sihir, büyü, fal, muska gibi işlemleri de kolaylıkla yapmakta ve bununla ilgili olarak tahrif edilmiş din kaynaklarından ya da İslam kaynaklarından özellikle yararlanmakta ayrıca bilimsel deneyleri de bunun için kullanmaktadır.

Günümüzde medyum olan kişiler bağlama büyüsü, Yahudi büyüsü, kabala büyüsü, kısmet büyüsü, papaz büyüsü, ölüm büyüsü, kara büyü, sabun büyüsü, kısmet açma, çocuk sahibi olma gibi büyü ve muskaları da yapmaktadır. Bu kişiler uzman kişiler olarak alanında bilgi ve yetenek sahibi insanlardır, yanlarında asistan ya da rehber kişiler, psikologlar da çalışabilmektedir.

Medyum Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Herkesin medyum olması akademik bir çalışma yapılarak ve diploma elde ederek yapılan çalışmalara benzemediği için mümkün değildir. Medyum olmak için farklı alanlarda bilgilere sahip olmak ve özel yetenekler geliştirmek gerekir. Bu yetenekler doğuştan da gelebilir. Cinlerle olan ilişki ya da karşılaşma da buna neden olabilir. Cin konularını araştırma, büyü yapma ve bozma bilgilerine sahip olma, dini bilgilere sahip olma ve bilimsel bilgileri de uygulama yeterliliğine sahip olmak gerekir. Bunun için özellikle daha önce medyum olan kişilerin yanında bulunmak gerekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here